Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

20172 poruka u 874 tema- 2701 članova - Poslednji član:

Jul 29, 2014, 09:39:39 am
Forum Trebinje.infoInternet, računari, komunikacije...Internet (Urednik: JovanK)Problemi sa internetom
Stranice: [1]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Problemi sa internetom  (Pročitano 19916 puta)
srki
Piskaralo
*

Van mreže Van mreže

Ljubav je jaca od matematike 1+1=3

Pogledaj profil
« poslato: Oktobar 18, 2007, 10:22:22 am »

Ne znam dali samo ja ili i mnogi drugi imaju problem sa internetom.To jeste sa konektovanjem,posto je u Trebinju opsti haos oko toga.Koju god vrstu veze da izaberete nesto ne valja.Ako ste na dialup onda je pre sporo,wireless ima fin protok za tu cijenu,ali u toku jednog sata dolazi do pucanja barem pet puta,za ADSL nesmijes da pitas,jer je odgovor jednostavan:"nema mjesta na centrali".A problem je postaviti samo jedan ormar velicine 80*100cm i pricvrstiti ga na zid cime bih se ADSL mreza prosirila za novih 700 mjesta.
Zato bih volio da cujem i vasa misljenja oko ovog.Da li sam samo ja taj koji ima probleme oko ovog ili nas ima jos.Mozda se neko od "provajdera" i zapita sta se desava.
« Poslednja izmena: Oktobar 18, 2007, 10:27:13 am srki » Sačuvana

Velika je nesreća kad čovek ne zna šta hoće, a prava katastrofa kad ne zna šta može.
JovanK
Moderator
Drug član

Van mreže Van mreže

Bolonja je nema se vremena Racunar:Laptop HP 6110

Pogledaj profil
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 18, 2007, 07:30:56 pm »

Trenutno je najbolje rješenje ADSL, jedino on donekle radi. Mada je preskup, jer nudi za 20-30 KM, koliko li već samo 1GB protoka, što je danas premalo. Pa ja to nekada znam skinuti za 3 sata. Mislim da bi najbolje rješenje bilo uzimanje FLAT naloga, sa nekim popola (komsiom ili komsinicom), pa šerovanje konekcije. Tako da vas dođe po 35KM mjesečno. Ja sam trenutno kada sam u TB na nekoj kombinaciji ADSL i WLAN (već sam pisao o tome da sada ne objašnjavam), a kada sam na faksu tamo imam WLAN sa linkom od 8Mb/s.

A kad smo već kod neta, kod nas je zaživila kablovska televizija, ali niko se nije sjetio da preko postojećih kablova sem TV signala možu prenositi i signali internet veze (kako sam samo ovo formulisao).
Sačuvana
plavusa
TBinfo ovisnik

Van mreže Van mreže

Pogledaj profil
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 18, 2007, 10:00:01 pm »

He,he,bežični internet,načekamo ćemo se baš...Meni je pravo žao mojih prijatelja koji imaju pravih problema u Tb sa internet vezama,zaista je ADSL najbolje rešenje ,sa flat startom,imala sam sreće da ga uvedem dok je bilo linija.Čujem da se zahtevi za ADSL-om povećavaju iz dana u dan,aparata ima ,inženjera ima da priključe...e sad,nekome odgovara ovakva situacija...možda se to poklapa sa privatizacijom Telekoma da se reše starih i skupih po korisnike tehnologija...kako se god zaokrene, taj tempo diktira profit na džepovima korisnika,jasno. :blink:
Sačuvana

zaro
Piskaralo
*

Van mreže Van mreže

Pogledaj profil
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 31, 2007, 03:02:25 pm »

...kod nas je zaživila kablovska televizija, ali niko se nije sjetio da preko postojećih kablova sem TV signala možu prenositi i signali internet veze (kako sam samo ovo formulisao).
Baš nešto razmišljam, dali bi i kablovske televizije bilo da kroz Bog te pita kakve sve ne kablove ne guraju signal pomoću pojačala boli glava, tako da mislim da što se trebinjske kablovske i interneta tiče, mrka kapa.
A telekom, pa njima ne trebaju pare, oni ih imaju i bez adsl-a, i zašto onda da se muče sa ormarima, ormarićima, i sličnim glupostima, njima je i ovo dosta...
Sačuvana
S4NJ4
English Moderator
TBinfo ovisnik

Van mreže Van mreže

together forever

Pogledaj profil
« Odgovor #4 poslato: Novembar 05, 2007, 11:48:11 pm »

Al sreca pa je Telekom Srbije kupio Telekom Srpske , te ce (sigurno) biti kvalitetnih ponuda u pogledu interneta i telefonije uopste. Telekom Srbije stalno poboljsava svoju ponudu (u Srbiji), i smanjuje cijene istih.
A bice Boga mi i investicija, nego sta.
Svaka moderna kompanija se razvija, te tako i Telekom.
Budimo optimisti, ljudi. :11:
Sačuvana

Daj mi Boze snage da podnesem sto promjeniti ne mogu,
hrabrosti da promjenim sta mogu
i mudrosti da ta dva razlikujem
zaro
Piskaralo
*

Van mreže Van mreže

Pogledaj profil
« Odgovor #5 poslato: Novembar 06, 2007, 12:50:34 pm »

Bilo bi to lijepo S ali Telekom u Srbiji je državna firma, i za svaku pohvalu je što tamo i u selu imaš adsl, možda zbog toga mi treba da čekamo?
Sačuvana
srki
Piskaralo
*

Van mreže Van mreže

Ljubav je jaca od matematike 1+1=3

Pogledaj profil
« Odgovor #6 poslato: Novembar 18, 2007, 12:00:25 pm »

Jos jedan apsurd!!! :52:
Cjena grid antene u Trebinju košta 60 do 80 KM dok ta ista antena sa Fedx dostavom iz Bijeljine kosta 56 KM i to 4 db jaca!! :52:
Sačuvana

Velika je nesreća kad čovek ne zna šta hoće, a prava katastrofa kad ne zna šta može.
zaro
Piskaralo
*

Van mreže Van mreže

Pogledaj profil
« Odgovor #7 poslato: Novembar 30, 2007, 03:48:45 pm »

Jos jedan apsurd!!! :52:
Cjena grid antene u Trebinju košta 60 do 80 KM dok ta ista antena sa Fedx dostavom iz Bijeljine kosta 56 KM i to 4 db jaca!! :52:
Pa u Trebinju je gotovo sve skuplje nego na strani, a razlog tome je lijenost, eto vidis, ti si se potrudio i nasao povoljnije, koliko li je takvih?
Malo, zato nam i jeste tako...
Sačuvana
nele joksimovic
Pišem danju, pišem noću...
**

Van mreže Van mreže

Pogledaj profil
« Odgovor #8 poslato: Februar 08, 2008, 11:32:13 pm »

Al sreca pa je Telekom Srbije kupio Telekom Srpske , te ce (sigurno) biti kvalitetnih ponuda u pogledu interneta i telefonije uopste. Telekom Srbije stalno poboljsava svoju ponudu (u Srbiji), i smanjuje cijene istih.
A bice Boga mi i investicija, nego sta.
Budimo optimisti, ljudi. :11:
Neeeeeeee, nije ti to prijatelju nikakva sreca nego, naprotiv,ne valja sto je srpski Telekom kupio Telekom republike Srpske, bar sto se tice Interneta.Naime odkako su poceli sa uvedjenjem ADSL-a u Srbiji Telekomovci su uradili samo JEDNO povecanje brzine, i to samo downloada a ne i uploada ( to je zato sto povecani download drzavu nista ne kosta vec samo upload a njega naravno nisu ni povecali, nisu oni glupi :mad:), nisu izvrsili nijednu korekciju cene tj. nisu je snizili!! Internet preko njih je skup, 512-64 kbps kosta oko 1400 din ( sto je ekvivalentno ceni od 35 KM) a da ne pominjem skuplje pakete, spadamo medju najskuplje u Evropi gledajuci odnos brzine i cene (mada je ovo doduse FLAT paket).Drze monopol tj. SAMO ONI imaju pravo da "uvoze" internet tj. da zakupljuju strane linkove za net, sto je takodje jedinstven slucaj u Evropi (vidite, recimo, ko sve sme da zakupljuje linkove za net u Hrvatskoj, njima tamo je milina sto se tice i neta a bogami odskorije i cene).Ljudi u Srbiji se puno bune zbog tog njihovog monopola jer on dosta koci razvoj interneta u Srbiji, smeju naravno da samo oni diktiraju i cene i brzine internet protoka i niko drugi!! Znam sve to jer sam i JA korisnik gorepomenutog ADSL paketa. Iako se broj ADSL prikljucaka u Srbiji dosta brzo povecava, problemi tog njihovog monopola a i veoma spora realizacija oko zahteva za ADSL i dalje ostaju........
Znaci, da sam na mestu Trebinjaca, ne bih se bas previse radovao sto se tice stizanja ADSL-a Telekoma Srbije u vas grad!!!!!!!! :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown:
Sačuvana
nele joksimovic
**

Van mreže Van mreže

Pogledaj profil
« Odgovor #9 poslato: Februar 08, 2008, 11:33:53 pm »

Neeeeeeee, nije ti to prijatelju nikakva sreca nego, naprotiv,ne valja sto je srpski Telekom kupio Telekom republike Srpske, bar sto se tice Interneta.Naime odkako su poceli sa uvedjenjem ADSL-a u Srbiji Telekomovci su uradili samo JEDNO povecanje brzine, i to samo downloada a ne i uploada ( to je zato sto povecani download drzavu nista ne kosta vec samo upload a njega naravno nisu ni povecali, nisu oni glupi ), nisu izvrsili nijednu korekciju cene tj. nisu je snizili!! Internet preko njih je skup, 512-64 kbps kosta oko 1400 din ( sto je ekvivalentno ceni od 35 KM) a da ne pominjem skuplje pakete, spadamo medju najskuplje u Evropi gledajuci odnos brzine i cene (mada je ovo doduse FLAT paket).Drze monopol tj. SAMO ONI imaju pravo da "uvoze" internet tj. da zakupljuju strane linkove za net, sto je takodje jedinstven slucaj u Evropi (vidite, recimo, ko sve sme da zakupljuje linkove za net u Hrvatskoj, njima tamo je milina sto se tice i neta a bogami odskorije i cene).Ljudi u Srbiji se puno bune zbog tog njihovog monopola jer on dosta koci razvoj interneta u Srbiji, smeju naravno da samo oni diktiraju i cene i brzine internet protoka i niko drugi!! Znam sve to jer sam i JA korisnik gorepomenutog ADSL paketa. Iako se broj ADSL prikljucaka u Srbiji dosta brzo povecava, problemi tog njihovog monopola a i veoma spora realizacija oko zahteva za ADSL i dalje ostaju........
Znaci, da sam na mestu Trebinjaca, ne bih se bas previse radovao sto se tice stizanja ADSL-a Telekoma Srbije u vas grad!!!!!!!!   
Sačuvana
nele joksimovic
**

Van mreže Van mreže

Pogledaj profil
« Odgovor #10 poslato: Februar 09, 2008, 12:16:16 am »

Kakav pristup internetu imate ?
Dial-Up - Modem [ 17 ]   [12.32%]
Dial-Up - ISDN [ 3 ]   [2.17%]
ADSL [ 86 ]   [62.32%]
Wireless [ 32 ]   [23.19%]

Ovo je svezi rezultat jedne ankete na arandjelovackom forumu. Ona nikako ne pokazuje superiornost nad stanjem u Trebinju, nego samo dokazuje da stanje moze biti mnooooooooogo bolje, kada se ima zelje i volje da se nesto uradi!!!!!!!! :cool: :cool: :cool: :cool:
Sačuvana
Miladinović Srđan
**

Van mreže Van mreže

Pogledaj profil
« Odgovor #11 poslato: Februar 17, 2008, 04:51:45 pm »

HE!HE! Samo kod nas nema volje kod moćnika!
Sačuvana
Stranice: [1]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na:  

Theme orange-lt created by panic